Lista aktualności Lista aktualności

Zanocuj w lesie Nadleśnictwa Zaporowo

Zapraszamy do skorzystania z oferty zanocowania w lesie na obszarach Nadleśnictwa Zaporowo.

Do celów programu przedstawiamy Państwu ofertę skorzystania z wypoczynku na terenach leśnych w rejonie nad Zalewem Wiślanym.

Nadleśnictwo oferuje wypoczynek na trzech obszarach: Frombork, Wilanowo oraz Rosiny.

Mapy obszarów z zaznaczonymi istniejącymi obiektami typu: parking, miejsce do rozpalenia ogniska itp. Poniżej w załącznikach.

Lokalizacja widoczna jest również na mapie [ https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy/ ] oraz z poziomu aplikacji Mbdl [] (android) lub [] iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. regulaminem korzystania z obszaru [w załącznikach poniżej],
  2. informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska i czy te są zaopatrywane w drewno i na jakich zasadach można z niego korzystać. Jeśli nie, należy drewno przynieść ze sobą,
  3. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem,
  4. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu,
  5. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu,
  6. z czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków,
  7. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 
    1. terminy polowań zbiorowych [obszary polowań Koła Łowieckiego „Mewa Braniewo”,http://mewabraniewo.pl ],
  8. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza (druk poniżej w załącznikach) oraz przesłanie go na adres [ antoni.czyz@olsztyn.lasy.gov.pl ] nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: [Antoni Czyż 606 381 803]

UWAGA! Obszar Rosiny położony jest w bliskim sąsiedztwie Granicy Państwa z Federacją Rosyjską, należy pamiętać o stosowaniu się do przepisów dotyczących przebywania w pobliżu pasa granicznego oraz kontaktować się bezpośrednio z Państwową Strażą Graniczną w Braniewie pod nr tel. 55 244 04 20, kom. 797 337 327.

 

 Nadleśnictwo Zaporowo przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

 

Zapraszamy do wypełnienia ankiety dla użytkowników, która jest anonimowa i przeznaczona dla wszystkich osób korzystających turystycznie i rekreacyjnie z lasów, nie tylko tych, którzy nocują w lesie
w ramach ww. Programu. http://personal.ewaluacja.eu/index.php/544185?lang=pl