Lista aktualności Lista aktualności

II TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ LEŚNIKÓW

20 lutego 2016r. odbył się drugi Turniej w piłce siatkowej leśników o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Zaporowo. Został on zorganizowany przez Koło SiTLiD przy Nadleśnictwie Zaporowo przy wsparciu finansowym Zarządu SiTLiD w Olsztynie. Zawsze przyjazny Zespół Szkół w Płoskini gościł reprezentantów 5 Nadleśnictw: Dobrocina, Młynar, Ornety, Wichrowa oraz Zaporowa.

 

Po losowaniu drużyny zostały rozdzielone na dwie grupy. W grupie A spotkały się zespoły z Dobrocina, Młynar i Wichrowa, natomiast w grupie B rywalizowały drużyny Ornety i Zaporowa. Po bardzo zaciętych i emocjonujących bojach, do półfinałów awansowały po dwa zespoły z każdej grupy. W fazie play-off stanęli naprzeciwko siebie przedstawiciele Dobrocina i Ornety oraz Wichrowa i Zaporowa. Poziom sportowy wzrósł jeszcze bardziej, a na boiskach zawodnicy walczyli o każdą piłkę.

Ostatecznie do finału awansowały zespoły Dobrocina oraz Zaporowa, a przedstawiciele Ornety i Wichrowa walczyli o 3 miejsce. Na najniższym stopniu podium uplasowała się drużyna z Ornety, która pokonała zespół z Wichrowa.

W wielkim finale emocje sięgnęły zenitu!!! Zawodnicy popisywali się efektownymi zagraniami, zarówno w obronie jak i w ataku, a niejeden z nich lądował na parkiecie w ofiarnej próbie obrony, straconej, wydawałoby się, piłki.

Po bardzo wyrównanym boju gospodarze z Zaporowa okazali się mało gościnni i zwyciężyli 2:0.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Zaporowo - Jan Bobek, wręczył dla wszystkich uczestników puchary, medale, dyplomy i nagrody.

Ostateczna klasyfikacja przedstawiała się następująco:

I miejsce – Nadleśnictwo Zaporowo

II miejsce – Nadleśnictwo Dobrocin

III miejsce – Nadleśnictwo Orneta

IV miejsce – Nadleśnictwo Wichrowo

V miejsce – Nadleśnictwo Młynary

Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Tomasz Lisowski z Nadleśnictwa Orneta, który przez całe zawody popisywał się nie tylko kunsztem siatkarskim, ale wykazał się również kondycją godną maratończyka!

Drobne upominki otrzymał również sędzia zawodów Pan Krzysztof Suszyński, a Zespół Szkół w ramach podziękowań za umożliwienie organizacji Turnieju, otrzymał ufundowany przez „Tartak Płoskinia", stół do gry w „piłkarzyki".

Na zakończenie Nadleśniczy Jan Bobek obiecał dołożenia wszelkich starań , aby Turniej w przyszłym roku również się odbył, a uczestniczące drużyny gorliwie zapewniły o swej chęci wzięcia udziału w kolejnej edycji Turnieju.  

Nadleśnictwo Zaporowo serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom, sponsorom i osobom, które przyczyniły się do organizacji Turnieju.

DARZ BÓR